Víkend s Biblí

Prace s Biblí pomocí různých biblických metod

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg

Víkend s Biblí? To zní zajímavě. Už vzhledem k samotnému faktu, že mi neustála v uších zaznívá homílie o. biskupa společně s výzvou Vezmi a čti! To se snadno řekne, ale hůře uvádí do praktického života. Chce to mimo jiné klid, ztišení... A toho se mi, bohužel, v poslední době vůbec nedostávalo... Myslím, že Osová Bítýška je v tomto ohledu ideálním místem pro nalezení těchto podmínek. Po dlouhé době volný víken, tak proč toho nevyužít?

    Bylo nás pět:-) A přes fakt, že současně s naší početně skromnou skupinou na Mamre probíhal také kurz partnerství, jsme si nemohli stěžovat na nedostetek pozornosti ze strany samotných týmáků.

    Otázka z našich řad, která mimo to na samotném počátku práce s Biblí zazněla, byla: „Jak vlastně Bibli přečíst?" Ano, vychází mnoho brožurek typu Jak přečíst Bibli za rok apod. Nechci urazit nikoho, kdo se pro tuto cestu rozhodl, nicméně já osobně jsem si jistá, že bych to tímto způsobem nezvládla, a to i přes sebevětší lásku k Písmu... Naštěstí jsem díky Jendovi a jeho zkušenostem poznali i jiné způsoby. Snad už teď nebudeme číst Písmo jen proto, abychom ho „jen" přečetli. Poté jsem zasedli k Lectio Divina...

    O. Roman nás seznámil s několika metodami, jak Písmo číst, chápat a rozjímat spíše po té tvořivé stránce (Cože?! Uplácat z hlíny úrývek z evangelia??? Ale nakonec to byla legrace:-)).

    A už jste někdy psali dopis sv. Pavlovi jako odpověď na některý z jeho listů (v našem případě 2 Tim)? Docela mě mrzí, že jsme neměli známky, abychom naše výtvory hodili do poštovní schránky, protože to byly opravdové skvosty a sv. Pavel by z nás měl určitě radost:-)

    Zapomněla jsem se zmínit, že jsme celý víkend prožili v „kůži" některé z biblických postav. Ty jsme si zvolili v pátek večer a měli(:-)) jsme si v jejich jménech sepisovat deník. A tak jsme onu dobu trávili jako Josefové a Marušky, Alžběty, Petrové či Pavlové.

    Neděle už byla převážně v duchu Ducha svatého (přijel o. biskup udělovat svátost biřmování), a tak bylo jasné, že naše zájmy půjdou trochu stranou, ale i tak nelituji, že jsem tam jela. Byl to pěkně strávený čas. Díky.

                                                                                                                                             Danča

<< zpět

zetptete se nás... pokusíme se odpovědět na Vaše dotazy

předpověď počasí

předpověď počasí

předpověď počasí

předpověď počasí

 

více o počasí na www.meteopress.cz

© Meteopress


 
 

základní informace:

Obecní úřad Osová Bítýška
Osová Bítýška č. 3
594 53 Osová Bítýška

Telefon: 566 536 716
info@osovabityska.cz
Mapa ČR
Osová Bítýška - podrobná mapa zde <<< obecní knihovna zde <<<

Osová Bitýška

© obec Osová Bítýška a místní část Osová - všechna práva vyhrazena

created by AUTOGRAPH, created by Autograph, Admin-NG