Novinky červenec 2017

Elektronická podoba měsíčníku "Novinky"

Žáci ZŠ Osová Bítýška nejlepší v kraji v Dopravní soutěži mladých cyklistů

Žáci základní školy letos navázali na úspěšnou účast v předchozích ročnících Dopravní soutěže mladých cyklistů (dále DSMC).  Vítězstvím v oblastním i okresním kole v obou kategoriích (mladší 10- 12 let a starší 13-16let) DSMC si vybojovali postup do krajského kola konaného 8. 6. 2017 v Humpolci. Zde obsadili v obou kategoriích opět první místa. Vítězství určilo, že družstvo mladších žáků ve složení Alžběta Stránská, Lucie Šimková, Matěj Řezníček a Libor Batelka a družstvo starších žáků ve složení Andrea Musilová, Denisa Holemá, Vojtěch Stránský a Zdeněk Řezníček bude reprezentovat ZŠ Osová Bítýška, okres Žďár nad Sázavou a kraj Vysočinu v celostátním kole DSMC, které se konalo ve dnech 13. - 15. 6. 2017 v jihočeském historickém městě Tábor. Úspěch našich žáků ještě umocňuje fakt, že v kategorii mladších žáků byli nejlepšími Lucie Šimková a Matěj Řezníček. Pro ně připravil Kraj Vysočina individuální ocenění - krásná kola. Základní škola získala z Kraje Vysočina částku 50 000.

V celostátním finále DSMC, které bylo velmi náročné a velmi vyrovnané, obsadili naši reprezentanti v mladší kategorii krásné 5. místo a jejich starší spolužáci 8. místo. Zdeněk Řezníček se stal druhým nejlepším cyklistou republiky ve své kategorii, Lucie Šimková pak čtvrtým místem v mladší kategorii potvrdila vysokou úroveň znalostí a dovedností získaných v přípravě na tuto velice prestižní soutěž.

Úspěch žáků, který zviditelňuje školu, obec i region, odměnil nejen ředitel školy Mgr. Milan Malý ředitelskou pochvalou, poukazy na nákup sportovních potřeb, ale ocenil jej také starosta obce Josef Mach, od něhož žáci obdrželi jak gratulace a poděkování za reprezentaci obce, tak také upomínkový věcný dar. K ocenění se také přidal Ing. Miloslav Kliment, ředitel BDS, který každému žákovi osobně předal hodnotný dar.

Veškeré odměny převzali žáci 21. 6. 2017 při přátelském setkání ve škole. Poděkování za přípravu žáků na dopravní soutěž a za celoroční vedení dopravního kroužku i pro ostatní žáky patří Mgr. Jiřímu Ceralovi, učiteli ZŠ Osová Bítýška.

Den dětí v Mateřském centru

Ve čtvrtek 1.června jsme s dětmi oslavili jejich svátek. Vypravili jsme se autobusem - což už samo o sobě je pro některé děti velký zážitek - do Velké Bíteše na zmrzlinu a dětské hřiště. Děti si pochutnaly na kopečku zmrzliny z místní cukrárny a dostaly i nějakou sladkost. Poté jsme se přemístili na dětské hřiště, kde si děti pohrály. Bohužel byla přímo v tento den uzavřena polovina hřiště, takže jsme se museli spokojit pouze s menší částí bez prolézaček ve tvaru lodi. I přesto se děti bavily a za asistence maminek a hlavně dvou tatínků vyzkoušely i lanovou dráhu. Následovala cesta domů. Hezky jsme si tento den společně užili.

Za MC Denisa Dvořáčková

SK Osová Bítýška

Skončila nám fotbalová sezona 2016/1017. V této sezoně jsme měli přihlášena 4 mužstva. Začneme Muži "A" , kteří hrají okresní přebor a umístili  se na krásném 6 místě . Muži  "B" hrají 4 třídu a je to spíš mužstvo mladých fotbalistů, kteří svoji fotbalovou kariéru mezi muži začínají. Na to, že to hrají vesměs kluci do 17 let, tak si vůbec nevedli také špatně. Skončili na 4 místě.

Další mužstvo jsou mladší žáci. V této věkové kategorii se obnovilo celé mužstvo. Na začátku sezony nás opustilo 9 hráčů a byl problém je nahradit. Z podzimu se mužstvo v soutěži otrkávalo a zvykali si na větší fotbal. Moc se nedařilo a neuhráli ani bod.  V jarní sezóně už to bylo lepší a uhráli 4 body , ale i tak skončili na posledním místě.

Velikou radost nám udělala mladší přípravka, která vyhrála okresní přebor . Konkurence, byla v této kategorii obrovská.  V této věkové kategorii je to pro SK Osová Bítýška velký úspěch. Byl jim zástupcem Okresní fotbalového svazu předán pohár a medaile  pro přeborníka okresu.

První tři mužstva:

z.      r          p         skore         body

1   SK Osová Bítýška                   26     2        2       196: 56          68

2   Jiskra Měřín                          26     2        3       159: 53          65

3  FC  Žďár n / S                       26     1        4       216: 70          64