Aktuálně

ODKALOVÁNÍ VODOVODNÍ SÍTĚ

Vodárenská akciová společnost, a.s. oznamuje, že dnech 15.04. - 18.04.2024 proběhne pravidelné odkalování vodovodní sítě v Osové Bítýšce, během kterého může přechodně dojít ke snížení tlaku vody, popř. krátkodobému zvýšení zákalu vody.

Odkalování vodovodní sítě 15-18.04.2024

UZAVŘENÍ PODJEZDU POD TRATÍ VE VLKOVĚ

Z důvodu rekonstrukce mostu a tělesa dráhy bude v pondělí 15.04.2024 v 8:00 hod. uzavřen ve Vlkově podjezd pod tratí. Objízdná trasa je vedena přes Osovou. Otevření podjezdu je plánováno na podzim 2024.

DZpř Vlkov Osová podjezd železnice

POZVÁNKA NA KURZ PEČENÍ KVASOVÉHO CHLEBA

Kurz Pečení kvasového chleba se uskuteční v sobotu 11.05.2024 od 10:00 do 18:00 hod. v budově základní školy.

Cena kurzu je 1 490,- Kč.

Přihlásit se můžete do 30.04.2024 na mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kurz Pečení kvasového chleba

ZVÝŠENÍ HLUKU V OBCI BĚHEM NOČNÍCH HODIN

Upozorňujeme občany Osové Bítýšky a místní části Osová, že v rámci rekonstrukce tratě a zastávky v Osové Bítýšce a výstavby nové zastávky Osová – Vlkov budou zaměstnanci stavebních firem některé dny pracovat i na noční směny.
Během nočních hodin tedy dojde ke zvýšení hluku v obci.

Snímek obrazovky 2024-04-04 152435

SBÍRKA POUŽITÉHO OŠACENÍ

Diakonie Broumov a obec Osová Bítýška pořádají sbírku použitého ošacení.

KDY? v úterý 16.04.2024 od 7:00 do 19:00 hod.

KDE? ve Fotbalovém a tenisovém areálu

SEZNAM VĚCÍ, KTERÉ MŮŽETE DÁT DO SBÍRKY:
veškeré oděvy – dámské, pánské, dětské (nepoškozené a s fungujícími zipy)
obuv (nepoškozená, v párech a zavázaná v igelitové tašce)
kabelky, batohy (nepoškozené a s fungujícími zipy)
lůžkoviny, prostěradla, ručníky a utěrky
péřové přikrývky, polštáře a deky, peří
záclony, závěsy
látky min. 1 m2 (ne odřezky a zbytky látek)
časopisy, noviny, knihy
menší elektrospotřebiče (mohou být i poškozené)
domácí potřeby (nádobí bílé i černé, skleničky) zabalené do krabic
drobné předměty z domácnosti bez poškození (dekorace, bižuterie, ...)

POZVÁNKA NA KONCERT V TASOVĚ

Hudební soubor Musica animata a Malý smyčcový orchestr Třebíč Vás zve na koncert, který se uskuteční v sobotu 13.04.2024 v 18:00 hod v kostele sv. Petra a Pavla v Tasově.

Koncert Tasov 13.04.2024

VELKOOBJEMOVÝ ODPAD - JARO 2024

Velkoobjemový odpad proběhne v termínu 26.04. – 29.04.2024.

Kontejnery budou přistaveny na obvyklém místě v Osové Bítýšce a v části Osová.

Demontujte, prosím, nábytek určený do velkoobjemového odpadu tak, aby bylo dosaženo maximální využitelnosti kontejnerů.

Velkoobjemový odpad jaro 2024

PRVNÍ ROČNÍK OBECNÍHO TURNAJE V BADMINTONU

V sobotu 09.03.2024 se v Centru kultury a sportu odehrál první ročník obecního turnaje v badmintonu smíšených párů. Na turnaj se přihlásilo 15 párů z Osové Bítýšky a nejbližšího okolí. Účastníci byli po zahájení turnaje rozlosování do tří skupin po pěti párech, kde se ve skupině hrálo systémem každý s každým na dva sety do patnácti bodů. Z každé základní skupiny postupovaly do čtvrtfinále přímo dva páry.

O posledních dvou postupujících párech ze třetích míst rozhodovaly vyhrané sety či rozdíl ve skóre. Po napínavých soubojích ve skupinách tedy již přišly na řadu ještě napínavější souboje ve čtvrtfinále, semifinále a souboje o pohárová umístění.

Poháry se nakonec mohly pochlubit tyto páry: na třetím místě se umístili Kostkovi, na druhém místě Večeřovi a pohár za první místo si odnesli Kořistkovi.

Všem zúčastněným párům děkujeme a doufáme, že se příští turnaj vydaří minimálně jako turnaj letošní.

Turnaj badmintonu 0Turnaj badmintonu 2Turnaj badmintonu 3

TURNAJ STARŠÍCH PŘÍPRAVEK

V sobotu 24.02.2024 připravil SK Osová Bítýška turnaj starších přípravek. Turnaj se odehrál v Centru kultury a sportu od 9:00 do 14:00. Účastníky turnaje byly týmy SK Osová Bítýška, TJ Sokol Bohdalov, FC Santus Jívoví, TJ Sokol Radostín nad Oslavou, TS Sokol Polnička a TS Družstevník Bory.

Hrálo se systémem 4 hráči plus brankář na 15 minut každý s každým. Turnaj byl do posledních utkání velmi napínavý a umístění týmů na předních příčkách bylo velmi těsné. Tým Osové Bítýšky nastoupil do posledního zápasu s šancí umístit se na prvním místě, pokud se podaří s týmem z Borů alespoň remízovat. To se v poslední minutě utkání vyrovnávacím gólem na 2:2 opravdu povedlo a domácí se mohli radovat z prvního místa.

Na druhém místě se umístilo Jívoví, na třetím místě Bory, na čtvrtém místě Radostín nad Oslavou, na pátém místě Polnička a na šestém místě Bohdalov.

Turnaj starších přípravek 1Turnaj starších přípravek 2Turnaj starších přípravek 3Turnaj starších přípravek 4

ÚKLID PROSTRANSTVÍ A PŘÍRODY V KATASTRU OBCE - ČISTÁ VYSOČINA

Úklid prostranství a přírody v katastru obce Osová Bítýška a místní části Osová v rámci akce ČISTÁ VYSOČINA
proběhne 13. 04. 2024 od 8:00 – 14:00 hod. se srazem u obecního úřadu.
S sebou si vezměte rukavice a případně reflexní vestu. Pytle na odpadky budou zajištěny.
Na závěr akce proběhne u hasičky pro zúčastněné opékání špekáčků.

Čistá Vysočina 2024

NOHEJBALOVÝ TURNAJ

Dne 03.02.2024 byl sportovním výborem obce pořádán již tradiční nohejbalový turnaj o putovní pohár starostky obce Osová Bítýška. Turnaj se tradičně uskutečnil v Centru kultury, sportu a zájmových činností. Zúčastnilo se ho osm mužstev z Osové Bítýšky a blízkého okolí. Zápasy ve skupině se hrály na dva sety a poté přišly na řadu již vyřazovací zápasy na dva vítězné sety, kde byly k vidění velice napínavé a vyrovnané souboje. Měli jsme radost, že na turnaj přišla i řada diváků, kteří tak podpořili své favority.

Putovní pohár za první místo pozvedli členové týmu Houl-team, druhé místo obsadil tým Seliko a třetí místo obsadil tým Nebštych. Děkujeme všem zúčastněným za příjemně strávený den a těšíme se na další ročník.

Nohejbalový turnaj 0417396348 3735993756636962 8977924377715407556 n418226413 1548500229262932 2078294613165060848 n418304559 959214292291980 923370162055217211 n