Dění v obci

MASOPUSTNÍ PRŮVOD MASEK 2023

Dne 11.2.2023 SK Osová Bítýška uspořádal tradiční masopustní průvod. Masek se letos sešlo velké množství. Tímto bychom chtěli všem účastníkům poděkovat za účast.    

                                                                                                              SK Osová Bítýška

Masopust 2023

TŘÍKRÁLOVÝ KONCERT SKUPINY LHOTÁR

V pátek 6. ledna proběhl v kostele sv. Jakuba staršího Tříkrálový koncert skupiny Lhotár. Vystoupení bylo rozděleno na pomyslné tři částí-pásmo vánočních textů v podání dětí, vánoční písně zazpívané našimi spoluobčany z Ukrajiny a koledy v podání skupiny Lhotár. To vše bylo doplněno úvodním slovem pana faráře Jiřího Jeniše a závěrečným poděkováním a přáním do nového roku paní starostky Lenky Štěpánkové. Na úplný závěr mohli všichni účastníci ochutnat typické ukrajinské vánoční pohoštění.

Charitativní výtěžek, 10 881 Kč, byl věnován na potravinovou sbírku pro Ukrajinu.

324338841 1234139653805948_4329359248296980771_n

TURNAJ VE STOLNÍM TENISE 2022

SK Osová Bítýška uspořádala na Štěpána tradiční turnaj ve stolním tenise. Sešlo se zde mnoho výborně hrajících hráčů. Nejvíc nás potěšilo, že se turnaje zúčastnilo hodně mladých hráčů do 18 let a mezi nimi bylo i velké množsví dívek. Turnaj se uskutečnil v místním Fotbalovém a tenisovém areálu. Byly připravené ceny pro všechny hráče, a tak nikdo neodešel bez odměny. Velkým favoritem na vítězství byl Rudolf Brychta - a to se také potvrdilo. Za ním na druhém místě skončil Jaromír Šimek a třetí Luděk Sýkora.

                                                                                                                         SK Osová Bítýška

IMG 20221226_131310_5

ŽIVÝ BETLÉM 2022

Po dvouleté přestávce mohli na Štědrý den diváci z naší obce a širokého okolí zhlédnout biblický příběh v podání místních farníků, který zachycuje narození Ježíše Krista od zvěstování Panně Marii, přes putování tří králů až ke klanění narozenému Ježíškovi. Zaplněné náměstíčko svědčí o tom, že tradiční živý betlém v Osové Bítýšce se stal nedílnou součástí vánočních dnů a že je stále velmi oblíbený.

Živý Betlém 1Živý Betlém 2Živý Betlém 3Živý Betlém 4Živý Betlém 5Živý Betlém 6Živý Betlém 7Živý Betlém 8Živý Betlém 9Živý Betlém 10Živý Betlém 11Živý Betlém 12Živý Betlém 13Živý Betlém 14Živý Betlém 15Živý Betlém 16Živý Betlém 17Živý Betlém 18Živý Betlém 19

VÁNOČNÍ TURNAJ PRO DRUŽSTVA STARŠÍCH ŽÁKŮ

Dne 10.12.2022 uspořádala SK Osová Bítýška tradiční Vánoční turnaj pro družstva starších žáků. Po dvoukolových vzájemných utkáních jsme obsadili konečné 4. místo. Všem, kteří je podíleli na organizaci a průběhu celého turnaje, patří velké poděkování.                                                                   Aleš Trojan

IMG-20221210-WA0000

MIKULÁŠ S DRUŽINOU OBCHÁZEL DOMÁCNOSTI

Na základě objednávky obešla v pondělí 5.12.2022 Mikulášova družina 34 domácností s převážně hodnými, ale i několika zlobivými dětmi. Pro velký zájem
bylo v letošním roce nutné vytvořit dvě družiny Mikulášů, andělů a čertů, ale žáci 9. třídy naší základní školy to s pomocí spolužáků z 7. a 8. tříd výborně
zvládli. Celá akce proběhla tentokrát za podpory členů SDH Osová Bítýška. Tímto chce obec Osová Bítýška poděkovat nejen žákům, ale také členům SDH Osová Bítýška za mikulášskou obchůzku. Doufáme, že si děti z návštěvy Mikuláše odnesly hezké vzpomínky a vzaly si k srdci také nějaké ponaučení, které k celé akci patří.

1 copy

STRAŠIDELNÁ STEZKA

Dne 19. 11. 2022 se konal 2. ročník Strašidelné stezky. Ke Komunitnímu centru a SDH, tedy loňským pořadatelům, se letos připojily i další organizace, a to Spolek Pomponky a Myslivecký spolek. Z nichž každá organizace měla svůj úkol. Stezka, která vedla směrem ke Třidvorskému rybníku a na Křížovou cestu, měla dvě témata. Pro menší děti šlo o příběh „Hledání Bílé paní“. Děti na stanovištích plnily jednoduché úkoly, které je směřovaly k Bílé paní, od níž za svoji odvahu dostaly drobný dáreček. Pro větší děti a dospělé bylo určené druhé téma „Hledání vražedné panenky“. Na konci stezky čekalo na každého občerstvení (špekáček, čaj a pro dospělé i svařák). Věříme, že i přes opravdu mrazivé počasí a občasné sněžení, si všichni účastníci strašidelnou stezku užili a už se těší na příští rok.

Rády bychom poděkovaly děvčatům z Pomponků (nejstarší skupině Pomněnky), která se zhostila strašení a vymyslela program stezky. Děvčata nás mile překvapila svými hereckými výkony a tím, s jakým nadšením a ochotou se do celé akce pustila. Dále pak Komunitnímu centru, hasičům a myslivcům za občerstvení, zajištění potřebných věcí a celkovou pomoc s organizací akce.

                                                               Za SPOLEK POMPONKY OSOVÁ BÍTÝŠKA

                                                              Marie Bajerová, Simona Bajerová, Aneta Kutílková

Strašidelná stezka