Dění v obci

ŽIVÝ BETLÉM 2022

Po dvouleté přestávce mohli na Štědrý den diváci z naší obce a širokého okolí zhlédnout biblický příběh v podání místních farníků, který zachycuje narození Ježíše Krista od zvěstování Panně Marii, přes putování tří králů až ke klanění narozenému Ježíškovi. Zaplněné náměstíčko svědčí o tom, že tradiční živý betlém v Osové Bítýšce se stal nedílnou součástí vánočních dnů a že je stále velmi oblíbený.

Živý Betlém 1Živý Betlém 2Živý Betlém 3Živý Betlém 4Živý Betlém 5Živý Betlém 6Živý Betlém 7Živý Betlém 8Živý Betlém 9Živý Betlém 10Živý Betlém 11Živý Betlém 12Živý Betlém 13Živý Betlém 14Živý Betlém 15Živý Betlém 16Živý Betlém 17Živý Betlém 18Živý Betlém 19

MIKULÁŠ S DRUŽINOU OBCHÁZEL DOMÁCNOSTI

Na základě objednávky obešla v pondělí 5.12.2022 Mikulášova družina 34 domácností s převážně hodnými, ale i několika zlobivými dětmi. Pro velký zájem
bylo v letošním roce nutné vytvořit dvě družiny Mikulášů, andělů a čertů, ale žáci 9. třídy naší základní školy to s pomocí spolužáků z 7. a 8. tříd výborně
zvládli. Celá akce proběhla tentokrát za podpory členů SDH Osová Bítýška. Tímto chce obec Osová Bítýška poděkovat nejen žákům, ale také členům SDH Osová Bítýška za mikulášskou obchůzku. Doufáme, že si děti z návštěvy Mikuláše odnesly hezké vzpomínky a vzaly si k srdci také nějaké ponaučení, které k celé akci patří.

1 copy

STRAŠIDELNÁ STEZKA

Dne 19. 11. 2022 se konal 2. ročník Strašidelné stezky. Ke Komunitnímu centru a SDH, tedy loňským pořadatelům, se letos připojily i další organizace, a to Spolek Pomponky a Myslivecký spolek. Z nichž každá organizace měla svůj úkol. Stezka, která vedla směrem ke Třidvorskému rybníku a na Křížovou cestu, měla dvě témata. Pro menší děti šlo o příběh „Hledání Bílé paní“. Děti na stanovištích plnily jednoduché úkoly, které je směřovaly k Bílé paní, od níž za svoji odvahu dostaly drobný dáreček. Pro větší děti a dospělé bylo určené druhé téma „Hledání vražedné panenky“. Na konci stezky čekalo na každého občerstvení (špekáček, čaj a pro dospělé i svařák). Věříme, že i přes opravdu mrazivé počasí a občasné sněžení, si všichni účastníci strašidelnou stezku užili a už se těší na příští rok.

Rády bychom poděkovaly děvčatům z Pomponků (nejstarší skupině Pomněnky), která se zhostila strašení a vymyslela program stezky. Děvčata nás mile překvapila svými hereckými výkony a tím, s jakým nadšením a ochotou se do celé akce pustila. Dále pak Komunitnímu centru, hasičům a myslivcům za občerstvení, zajištění potřebných věcí a celkovou pomoc s organizací akce.

                                                               Za SPOLEK POMPONKY OSOVÁ BÍTÝŠKA

                                                              Marie Bajerová, Simona Bajerová, Aneta Kutílková

Strašidelná stezka

UCTENÍ PAMÁTKY - 28.10.2022

Dne 24.10.2022 proběhlo slavností kladení věnce při příležitosti 104. výročí vzniku samostatného československého státu. Touto tradiční poctou se vzdal hold všem, kteří se o vznik nového státu s názvem Československo zasloužili a díky kterým dnes žijeme ve vlastním svrchovaném státě. Je třeba stále připomínat důležité historické události a v mladých lidech podporovat občanskou sounáležitost a vlastenectví. Akce se zúčastnili starostka obce Mgr. Lenka Štěpánková, místostarosta Ing. Jiří Tuček, ředitel školy Mgr. Milan Malý a členové školního parlamentu, kteří si společně při této příležitosti připomněli pamětihodnou událost.

                                                                                                                        Mgr. Milan Malý

Kladení věnce_copy

OHLÉDNUTÍ ZA DRUHÝMI PODZIMNÍMI MINITRHY V OSOVÉ BÍTÝŠCE

V neděli 23. 10. 2022 se na tanečním parketu u hasičky konaly v pořadí již druhé podzimní minitrhy v Osové Bítýšce. Na stánkách byly k vidění i k zakoupení hračky, podzimní květinové vazby, šité oblečení, bižuterie, uzeniny, med a medovina, koření, dárkové zboží atd., a to vše od místních tvůrců nebo z našeho blízkého okolí.

Součástí trhů byl i doprovodný program pro děti v podobě malování sádrových odlitků, vyřezávání dýní a malé dýňové stezky s úkoly, to vše obstaralo Komunitní centrum Osová Bítýška. Občerstvení zajistili členové SDH Osová Bítýška, kteří nabízeli mimo jiné také dýňovou polévku a cigáru z udírny.

Těší nás, že se v parku pod lipami sešlo velké množství návštěvníků napříč generacemi.  K vysokému zájmu o akci jistě přispělo i krásné podzimní počasí.

Obec Osová Bítýška děkuje všem zúčastněným prodejcům za aktivní přístup. Poděkování patří také těm, kteří se podíleli na organizaci minitrhů, a v neposlední řadě i vám všem, že jste se přišli podívat.

trhy 15

trhy 14

trhy 13

trhy 12

trhy 11

trhy 10

trhy 9

trhy 8

trhy 7

trhy 6

trhy 5

trhy 4

trhy 3

trhy 2

trhy 1

SVĚTOVÝ DEN CHLEBA

Dne 15.10.2022 uspořádal Sportovní klub Osová Bítýška již 2. ročník akce „Světový den chleba... upeč, přines, rozděl se“. Opět se sešlo vcelku hodně po domácku upečených chlebů - od kváskových přes chléb se sýrem, škvarky, hruškami, ale také chléb banánový. Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem, kteří chléb přinesli.
                                                                                                               SK Osová Bítýška

DEN CHLEBA_OB

TURNAJ NOHEJBALU

V sobotu 24. 9. 2022 se v Osové uskutečnil 17. ročník turnaje nohejbalu o putovní pohár, kterého se zúčastnilo 8 mužstev. Vítězem se stalo mužstvo z Ostrova nad Oslavou, druhé místo obsadili borci Osová Seliko a na třetím místě se umístila Vodárna Osová. Počasí turnaji přálo a všichni byli spokojeni. Pořadatelé tímto děkují obci za sponzorský dar v podobě příspěvku na občerstvení.

turnaj 2022