Aktuálně

PODZIMNÍ STEZKY PRO DĚTI

PLNĚNÍ ÚKOLŮ OD 01.10. – 31.10. 2023

 ֍ Hledání říjnových zubříků po Osové Bítýšce  ֍

U obecního úřadu je obálka, ze které si vezmete hrací listinu. Po Osové Bítýšce je rozmístěno 33 kartiček se zubříky. (Prosím, neodnášejte je.) Z druhé strany kartičky najdete slovo, které dopíšete do hrací listiny. Po vyplnění říjnové básničky doneste na obecní úřad v otevírací době vyplněný lístek a dostanete sladkou odměnu.

  ֍ Houbová morseovka  ֍

U čističky naleznete strom s obálkou, ve níž jsou uloženy houbové hrací listiny, které rozšifrujete pomocí morseovky. Po vyplnění kartiček dostanete na obecním úřadě v úředních hodinách sladkou odměnu.

  ֍ Houbová šifra 1  ֍

V parčíku u žáby naleznete obálku se zašifrovanými hracími kartičkami. Spolu s nimi tam najdete také tabulku na rozšifrování. Po vyplnění kartiček dostanete na obecním úřadě v úředních hodinách sladkou odměnu.

֍  Houbová šifra 2  ֍

U altánu u Třídvorského rybníku naleznete obálku se zašifrovanými hracími kartičkami. Spolu s nimi tam najdete také tabulku na rozšifrování. Po cestě k altánu si děti mohou přečíst a prohlédnout houby jedlé i nejedlé.  Po vyplnění kartiček dostanete na obecním úřadě v úředních hodinách sladkou odměnu.

֍ Houby pro nejmenší  ֍

V parku pod lipami najdete obálku s houbami, které podle obrázku popíšete. Po vyplnění kartiček dostanete na obecním úřadě v úředních hodinách sladkou odměnu.

  ֍ Šifra se stromy  ֍

V parčíku u školky naleznete obrázky listů a plodů. Bude zde i obálka s hrací listinou. Po vyplnění kartiček dostanete na obecním úřadě v úředních hodinách sladkou odměnu.

Ke každému úkoly si s sebou vezměte tužku.

Přejeme příjemně prožité chvilky na procházce s dětmi

Plnění úkolů 01.10.-31.10.2023

Stezky 1Stezky 2Stezky 3Stezky 4Stezky 5

OHLÉDNUTÍ ZA RODINNÝM DNEM

V neděli 03.09.2023 jsme se již tradičně rozloučili s prázdninami naším Rodinným dnem. Tato akce je naprosto ojedinělá tím, že se na její organizaci, a především na jejím průběhu, již několikátým rokem podílí všechny spolky naší obce – Sportovní klub, Sbor dobrovolných hasičů, Myslivecký spolek, Chasa a také Spolek pomponky. Letos jsme navíc přidali také přestavení Armády ČR a aktivity Strongmana Lukáše Svobody, moderování akce se ujal již osvědčený DJ David.

Hlavní náplní jsou pravidelně především soutěže, úkoly, dílničky a různá vyžití pro děti i pro jejich rodiče. Součástí letošního ročníku však bylo také poděkování Spolku pomponky za neuvěřitelnou reprezentaci obce při mistrovství světa v Maďarsku, kde skupiny Berušky a Pomněnky získaly ve svých kategoriích zlatou medaili. Trenérky si při krátkém slavnostním aktu pro všechny svěřenkyně převzaly symbolické dárky jako poděkování. 

Obrovské poděkování však patří především všem organizátorům, kteří si našli čas a chuť tuto velice úspěšnou akci připravit. Oděnou jim byla spokojenost dětí, rodičů a všech zúčastněných.

                                                                                                                                    Mgr. Lenka Štěpánková, starostka

Rodinný den 1Rodinný den 2Rodinný den 3Rodinný den 4Rodinný den 5

ROZŠÍŘENÍ Z-BOXU

Společnost Zásilkovna s.r.o. rozšířila u obecního úřadu své samoobslužné výdejní místo. Z-BOX má nově celkem 40 schránek. 

Rozšíření z BOXU

OHLÉDNUTÍ ZA FILMOVÝM LÉTEM 2023

Ve spolupráci s Kinematografem bratří Čadíků se ve dnech 11.–14.08.2023 v Osové Bítýšce na náměstíčku promítaly čtyři filmy. Obec Záblatí přislíbila, že se opět bude  finančně podílet na jednom promítacím dnu.

Díky dobrovolnému vstupnému se na Konto Bariéry v tomto roce podařila vybrat doposud nejvyšší částka, a to 20 845. Za štědré příspěvky děkujeme všem divákům a náš dík také patří členům Chasy Osová Bítýška, kteří se postarali o zázemí akce.

IMG 4969

PODĚKOVÁNÍ

Dne 18.06.2023 předalo vedení obce faráři Ing. arch. Jiřímu Jenišovi věcné dary jako poděkování za jeho desetileté působení v místní farnosti. 

356798543 756066553193522 9131555599947007569 n

INFORMACE MUDR. ANNY ŠVEHLOVÉ

MUDr. Anna Švehlová oznamuje, že v pátek 29.09.2023 bude ordinace uzavřena. Akutní případy ošetří lékařská služba první pomoci.

Od úterý 03.10.2023 bude zahájeno očkování proti chřipce. Očkování bude probíhat v ordinačních hodinách od 8:00 hod., ve čtvrtek od 13:00 hod. Není nutné se předem objednávat. 

Očkovat se bude také proti COVID19. Je nutné se předem objednat u sestřičky.  

AKTUÁLNÍ VLAKOVÉ VÝLUKY NA TRASE TIŠNOV-VLKOV-KŘIŽANOV

Aktuální vlakové výluky na trase Tišnov-Vlkov-Křižanov:
Z důvodu nedostatečné kapacity trati platí 25. a 26. 9. 2023 vždy od 7:30 do 15:30 hodin na lince S3 výlukový jízdní řád.
V úseku Tišnov – Křižanov jsou vybrané vlaky odřeknuty.
Vlaky linky S3/14636, 14642, 24420, 24424, 24421, 24425, 14649, 14655 budou v úseku Tišnov – Vlkov u Tišnova zavedeny a v úseku Vlkov u Tiš. – Křižanov nahrazeny autobusy náhradní autobusové dopravy (NAD) jedoucími podle jízdního řádu linky xS3.
 
Stanoviště náhradní autobusové dopravy:
Vlkov u Tišnova - před staniční budovou
Osová Bítýška - v obci, na zastávce autobusů „Osová Bítýška, u kostela“
Ořechov - v obci, na zastávce autobusů „Ořechov“
Křižanov - na náměstí, na zastávce autobusů „Křižanov, nám.“
Křižanov - před nádražím, na zastávce autobusů „Křižanov, žel.st.“
 
 

POZVÁNKA NA 3. ROČNÍK SVĚTOVÉHO DNE CHLEBA

SK Osová Bítýška Vás srdečně zve v neděli 15.10.2023 od 14:00 hod. do Fotbalového a tenisového areálu na 3. ročník Světového dne chleba... upeč, přines, rozděl se.

3. ročník Světového dne chleba

 

POZVÁNKA NA PODZIMNÍ MINITRHY V OSOVÉ BÍTÝŠCE

Komunitní centrum Osová Bítýška, SDH Osová Bítýška a Myslivecký spolek Osová Bítýška ve spolupráci s místními rukodělnými výrobci Vás zvou v neděli 22.10.2023 od 14:00 do 17:00 hod. na taneční parket u hasičky na Podzimní minitrhy v Osové Bítýšce.

Těšit se můžete na:
Sirupy, med a medovinu
Košíky, vykrajovátka, cedulky
Koření, sýry a perníčky
Věnce, dřevěné výrobky
Keramiku a voskové svíčky
Výrobky z Fimo hmoty
Bižuterii a brože
Hračky a háčkovaná zvířata
Květinové dekorace
Oblečení pro děti i dospělé
Látkové tašky, polštáře
Modráky, pyžama

Doprovodný program: tombola, dílničky pro děti, malování na obličej

Občerstvení zajištěno: zvěřinový guláš, párek v rohlíku, svařák, káva, čaj, pivo, limo

V případě velmi nepříznivého počasí bude akce přesunuta do budovy Fotbalového a tenisového areálu, Osová Bítýška č p. 309.

Podzimní minitrhy 2023 FINAL

POZVÁNKA NA PREVENTIVNÍ A VZDĚLÁVACÍ ROADSHOW - INFORMOVANÝ SENIOR

Internet a sociální sítě jsou čím dál více i pro seniory skvělým zdrojem informací a zábavy, ale mohou pro ně být také prostředím plným rizik a neočekávaných nástrah. Často zapomínají na to, že při používání těchto moderních technologií musí být velmi ostražití a především opatrní. Být opatrný ale v žádném případě neznamená mít strach a bát se používat chytrý mobil nebo internet. Znamená to, dodržovat některé velmi jednoduché zásady, abychom se nestali obětí podvodníků. Používají totiž čím dál propracovanější triky a metody, kterými nás chtějí připravit o cenné osobní údaje nebo rovnou o naše peníze.

Preventivní a vzdělávací roadshow Informovaný senior zahájí Kraj Vysočina ve spolupráci s Krajským ředitelstvím policie kraje Vysočina dne 05.10.2023 od 15:00 do 18:00 hod. ve Velkém Meziříčí (Velký sál Jupiter clubu).  

VM Informovaný senior

SOUTĚŽ KOŇSKÝCH STŘÍKAČEK

V neděli 13.8.2023 se družstvo veteránů vypravilo na tradiční mezinárodní závody koňských stříkaček v Rádňovsi. Zde je vždy laťka nasazená vysoko, favorizovanými družstvy z Jam, Herálce, Přibyslavic, Litavy, Poláku a samozřejmě sborů z našeho okrsku. Soutěž navštívilo spousta hostů a nejvyšších hasičských funkcionářů.

Soutěže se zúčastnilo osm družstev z okolních krajů a jeden polský sbor, přátel s Rádňovsí. Soutěž začala v jednu hodinu, ukázkou místního sboru. První disciplína obnášela stočit hadici „B“ a trefit kuželky, (aspoň jednu z pěti). Dále čtyři závodníci nastoupily na dřevěné lyže a společně museli ujít asi deset metrů k uzamčené bráně. Z patnácti klíčů najit správný a odemknout. Po odemknutí, dva členové uřízli ruční pilou kládu a pak družstvo provedlo zásah se svou historickou stříkačkou. Uhasit pomyslný plamen na terči. V následující disciplíně již šlo   do tuhého. Čtyři členové, si rozdělili rohlík, vařený brambor, tři deci mléka a jedno lahvové pivo. Nasazení družstev a kvalita soupeřů, nás po sečtení všech časů, posadila na těsné sedmé místo. Samozřejmě bez tréninku není mistrů a tak máme co pilovat.

Počasí nám přálo, spousta přátel a rodinná atmosféra pořádajícího sboru, zaručila hezké setkání

družstev veteránů, kde nejde úplně o vítězství které potěší, jde o setkání přátel a příznivců historické techniky, která je funkční jak za naších předků.                     

                                                                                                                                                                             Za SDH Mezlík Milan     

Soutěž koňských_stříkaček

PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY A CESTA NA ZAKÁZANOU HORU

I letos se nám ve spolupráci s obcí Osová Bítýška podařilo uspořádat 2 termíny našeho příměstského tábora. Oběma turnusy děti provázela kniha od Veroniky Hurdové Agnes a Zakázaná hora.

Děti se proměnily v pralesní kmen Magrejů, kteří potřebují objevit svůj talent a předvést ho na Úplňkové slavnosti. Děti se učily vytrvalosti, odhodlanosti, odvaze, dělat dobré skutky, znát svou hodnotu, umět rozesmát ostatní, zasmát se i sám sobě a dělat věci, které nás baví.

Nakonec jsme všichni stihli objevit svůj talent a předvést ho na Úplňkové slavnosti.

I letos se nám sešly bezva party dětí, vytvořila se nová přátelství a budeme s vděčností vzpomínat na prožité okamžiky a těšit se na léto 2024.

                                                                                                       Za realizační tým Jitka a Jiří Pražákovi, Tereza Hradecká

IMG 2887IMG 3092