Aktuálně

POZVÁNKA NA STAVĚNÍ MÁJE A POSEZENÍ S CHASOU

Obec Osová Bítýška, SK Osová Bítýška a krojovaná chasa Vás srdečně zvou ve středu 24.07.2024 v 17:00 hod. na tradiční stavění máje a ve čtvrtek 25.07.2024 na posezení s chasou u žáby. Občerstvení zajištěno. 

Pozvanka Streda A Ctvrtek

ZNÁMKY NA NÁDOBÁCH KOMUNÁLNÍCH ODPADŮ

Technické služby Velká Bíteš připomínají, že od 01.07.2024 je třeba mít řádně vylepenou známku na nádobě pro svoz komunálního odpadu. Svoz probíhá každé úterý od 6:00 hod., proto je nutné mít nádoby připraveny včas a co nejblíže k silnici.

FOLKLORNÍ KROUŽEK

Dětský folklorní soubor Hrozének Osová Bítýška od září spouští Folklorní kroužek. S dětmi se budeme bavit o tradicích a zvycích, které se dříve na vesnici dodržovaly, zahrajeme si hry našich dědečků a babiček, připravená je i výtvarná dílnička. Připomeneme si některá řemesla, ukážeme si, jak se dříve žilo na vesnici, nebo ochutnáme brambory pečené v popelu. Kroužek je ideální pro děti, které jsou samostatné, nebojí se v kolektivu a jsou akční. Zájemci se mohou hlásit na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Folkrórní kroužek Hrozének

REKONSTRUKCE KŘÍŽE

Na začátku května byla dokončena rekonstrukce dalšího kříže v naší obci. Největší podíl na této akci měl pan Roman Šmerda, který ve svém volném čase kříž zrenovoval. Před jeho zásahem byl celý kříž z velké části zasypán hlínou a jen díky pomoci Jaroslava Macha a jeho těžké techniky se podařilo kříž vyzvednout na terén, a to včetně podkladového kamene, který má tvar nepravidelného obdélníku. Po očištění a následné impregnaci chemickými prostředky byl okrasný kámen usazen na terén, na dno vysypané drobným kamením, a doplněn o korpus a kříž zajištěný původní vzpěrou. Všechny železné díly musely být také očištěny a byla na ně nanesena prášková metalíza. Nakonec byly některé části pokryty plátkovaným zlatem, což bylo odborně provedeno rukou restaurátora pana MgA. Dominika Fialy.

Kolem kříže je usazen ochranný rám a okolí kříže upraveno drobným štěrkem.

Všem zúčastněným patří velké poděkování.

Křížek 1f2c0c4eb-aa27-4129-b80d-ce45d57e1e18

VÝLET MYSLIVECKÉHO KROUŽKU

V sobotu 11.05.2024 jsme jeli s mysliveckým kroužkem Stopa na výlet do Brna na akci Lesem s myslivcem na hradě Špilberk. Absolvovali jsme poznávací kvízy, dozvěděli se něco o včelařství, kynologii, lesnictví a sokolnictví a vyzkoušeli si lukostřelbu. Také jsme se setkali s panem Václavem Chaloupkem - autorem večerníčků Méďové, Vydrýsek atd. Všichni jsme byli nadšení a těšíme se na příští rok.

                                                                                                                                  Mgr. Magda Tobolová

Výlet mysliveckého_kroužku

ZHODNOCENÍ POMPONKOVÉ SEZONY

Školní rok je u konce, tudíž je čas na rekapitulaci našeho pomponkového roku. A že to byl velice vydařený rok. Začaly jsme ho s děvčaty z Berušek a Pomněnek jako už tradičně na srpnovém soustředění. V září pak bylo startem sezóny pro dvě nejmladší skupiny Princezny a Sluníčka. Na podzim a v zimě jsme vystupovaly na spoustě veřejných akcí a plesech. Poté začala část, kterou mají děvčata nejraději, tedy období soutěží. Na všech soutěžích si děvčata vytancovala krásná umístění. Zúčastnily jsme se tříkolové postupové soutěže Czech Dance Tour, kterou jsme si velmi oblíbily. Na této soutěži jsme na MČR získaly dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili (Pomněnky – zlatá, Berušky – zlatá, Sluníčka byla ve stejné věkové kategorii jako Berušky a získala stříbrné medaile, naše dvě skupinky za sebou nechaly dalších 6 týmů. Poslední soutěží letošní sezóny byl Havlíčkobrodský střevíček. A poprvé jela soutěžit nejmladší skupinka Princezny (od 4 do 6 let). Holčičky se zhostily svojí premiéry s velkou odvahou a grácií a získaly tak svoje první medaile. V Havlíčkově Brodě si i všechny další věkové skupinky vytančily zlaté medaile a porota naše holky ocenila několikrát potleskem ve stoje se slzami dojetí v očích. Suma sumárum, byl to krásný rok, plný úžasných zážitků a my se už těšíme na další! 

                                                            Za SPOB Marie Bajerová, Simona Bajerová, Aneta Kutílková, Valentýna Karmasinová

Spolek pomponky_Osová_Bítýška_-_foto_ke_článku_Zhodnocení_pomponkové_sezony

LÉKÁRNA OSOVÁ BÍTÝŠKA OZNAMUJE

Lékárna Osová Bítýška oznamuje, že ve čtvrtek 04.07.2024 bude lékárna uzavřena. 

INFORMACE MUDR. ANNY ŠVEHLOVÉ

Paní MUDr. Anna Švehlová oznamuje, že ve čtvrtek 04.07.2024 bude ordinace uzavřena z důvodu čerpání řádné dovolené. Akutní případy ošetří lékařská služba první pomoci.

NABÍDKA ZAMĚSTNÁNÍ - VEDOUCÍ SOCIÁLNÍ PRACOVNÍK/CE

Oblastní charita Žďár nad Sázavou hledá novou vedoucí/ vedoucího sociálního pracovníka do nízkoprahového zařízení NADOSAH v Bystřici nad Pernštejnem. Více informací na tel. čísle 733 497 015. 

Oblastní charita Žďár nad Sázavou - zařízení NADOSAH

SPOLEČNÁ VÝSADBA ALEJE K 760. VÝROČÍ OBCE

Vážení spoluobčané,

jak už všichni určitě víte, v letošním roce slaví naše obec významné výročí - 760 let od první zmínky o naší obci. Nejvýznamnější část, a to oslavy, dny otevřených dveří a sraz rodáků, již proběhly v květnu. My jsme však chtěli zanechat dalším generacím našich občanů památku, která by přesáhla nejen tento slavnostní rok, ale jak doufáme, tak nás všechny. Zanechali bychom tak společně něco hmatatelného, symbolického a zároveň užitečného.

Proto jsme se rozhodli společně vysázet alej 30 stromů, která by lemovala nově zbudovanou cestu od opraveného rybníka k bývalé silnici I/37, jež bude po svém dokončení další cestou vhodnou pro procházky nás všech.

Každý, kdo by měl zájem zapojit se do našeho projektu, a zachovat tak odkaz dalším generacím, může přispět na výsadbu stromů a následně se také zúčastnit výsadby, která s největší pravděpodobností proběhne na podzim letošního roku.

Každý jednotlivec či zapojená rodina bude mít svůj zakoupený strom označený cedulkou se jménem a celá alej bude označena pamětní cedulí s připomínkou společné výsadby k 760. výročí založení obce.

Pro vyjádření zájmu vyplňte, prosím, tento formulář, případně navštivte obecní úřad, kde také dostanete bližší informace.

Děkujeme všem za zapojení do naší společné akce.

                                                                                                                                Mgr. Lenka Štěpánková, starostka

Banner - výsadba aleje z ovocných stromů

 

Formulář také najdete na odkaze https://forms.gle/UyXyt2jk3PSkZbxT9

 

POZVÁNKA NA SVINENSKÝ PŘEKÁŽKOVÝ BĚH

Spolek Pod Babylonem z.s. Vás srdečně zve v sobotu 13.07.2024 na Svinenský překážkový běh. 

Svinecký překážkový běh

DOTAZNÍKOVÉ ŠETŘENÍ - SOCIOEKONOMICKÁ ANALÝZA DUKOVANY

Prosba o vyplnění dotazníku, který je realizován v rámci zpracování „Socioekonomické analýzy Dukovany“. Zadavatelem této analýzy je Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Kraj Vysočina a Jihomoravský kraj a jejím zpracovatelem společnost KPMG Česká republika, s.r.o.

Cílem této analýzy je zhodnotit předpokládané dopady dostavby Jaderné elektrárny Dukovany v naší obci. Dotazníkové šetření bude probíhat nejdéle do 14. července 2024. Vyplnění dotazníku je anonymní a zabere maximálně 3 až 5 min. Vašeho času.

Dotazník je přístupný na odkaze https://www.surveymonkey.com/r/dukovany_rezidenti, případně můžete využít QR kód, který najdete níže v dokumentu. 

pdfDukovany leták